The North Face Makak Arena - fotorelacja z dnia otwartego

The North Face Makak Arena - fotorelacja z dnia otwartego

W sobotę 29 listopada w na ścianie wspinaczkowej The North Face Makak Arena w Warszawie odbyły się dni otwarte. Przyciągnęły wielu miłośników wspinania, a w godzinach południowych szczególnie dzieci, dla których zorganizowano zawody oraz kilka rozrywek towarzyszących.

IMG_0001

Niedawno powstałe miejsce do wspinania, jest kolejnym obiektem typu „postindustralnego”, tzn. powstałego w halach poprzemysłowych (po Murallu na Żeraniu i Bloco na Woli). Strona WWW samego obiektu obecnie nie zawiera żadnych informacji (!), jednak wiele ciekawych rzeczy można przeczytać na jego temat w serwisie Design Alive, szczególnie jeżeli chodzi o ilość dróg, przewieszenie, wysokość. Nawiązanie do „Północnej Ściany”, nawiązujące do sponsora obiektu, ma również praktyczną konsekwencje: odległość 12 km od centrum Warszawy, pomiędzy terenami huty i cmentarza północnego, sprawia że sam dojazd jest wyzwaniem. Jednak nie od dziś wiadomo, że podstawowym wyposażeniem wspinacza musi być samochód…

IMG_6846

Wielkość hali oraz wysokość i przewieszenie robią imponujące wrażenie – najpewniej jest to największy obiekt tego typu, pokonując Murall, nie wspominając o starszych ściankach wspinaczkowych w halach sportowych (Nowowiejska, Siennicka, Obozowa). Wrażenie robi ilość i skomplikowanie formacji oraz duża ilość przewieszeń wymagających niezłej krzepy.

Obiekt ma także olbrzymi potencjał rozwojowy: 1/3 hali jest jeszcze niezagospodarowana…

IMG_6849

IMG_6891

IMG_6899

Część imprezy była poświęcona dzieciom i z takim zamiarem udał się tam autor niniejszej relacji. Faktycznie, zorganizowane były zawody we wspinaczce na czas na prostej drodze. Jednak na ścianie brak prostszych formacji, gdzie pierwsze kroki mogłyby stawiać mniejsze dzieci, czyli poniżej 5 lat. Nawet na najprostszych drogach, odległości pomiędzy dużymi chwytami były tak duże, że ze wzrostem 120 cm nie było szans aby wspiąć się na wyżej niż metr. Tutaj moim faworytem pozostaje Murall, który ma dedykowaną sekcję dla mniejszych dzieci.

IMG_6855

IMG_6852

IMG_6861

Oprócz samych zawodów, dla dzieci było jeszcze dużo innych atrakcji: chodzenie na rozpiętych linach na trzech wysokościach (od 30 cm, poprzez niecały 1m aż do około 3m) i laserowy paintball. Także mimo niskiej temperatury w hali (na zewnątrz -2 stopnie Celsjusza…), można było się fajnie pobawić.

IMG_6879

IMG_6912

Oprócz samej części do wspinania, w obiekcie jest fajna kafejka, mały sklep z akcesoriami do wspinania oraz dobre zaplecze sanitarne.

IMG_6885

IMG_6888

Podsumowując, obiekt duży i fajny, jednak sądząc po wycenach dróg, ich wysokości oraz przewieszeniu, to dedykowany głównie dla „niepoczątkujących” wspinaczy. Trzeba się będzie zebrać w sobie i zaatakować „Północną Ścianę Warszawy” :-).

3 Comments
Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *