FOTOrelacja – konserwacja wybranych kamer systemu monitoringu wizyjnego

FOTOrelacja – konserwacja wybranych kamer systemu monitoringu wizyjnego

W warszawskiej przestrzeni publicznej usytuowane jest 420 kamer monitoringu wizyjnego. Służą one poprawie bezpieczeństwa obywateli, monitorowaniu zagrożeń czy koordynacji działań w obszarze bezpieczeństwa publicznego oraz zarządzania kryzysowego.

tom lee crossline

Z systemu oglądu wizyjnego w trybie on – line korzystają operatorzy Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu m.st. Warszawy w kilkunastu centrach oglądowych, funkcjonariusze Stołecznego Stanowiska Kierowania Komendy Stołecznej Policji (wraz z funkcjonariuszami centrów oglądowych w Komendach Rejonowych Policji, komisariatach specjalistycznych Policji tj. Rzeczny, Metra, Kolejowy, Lotniskowy, … oraz Sztabu Głównego Policji), Pracownicy Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy.

monitoring miejski centrum bezpieczeństwa

Kamery pracują przez całą dobę, cały rok , we wszystkich warunkach atmosferycznych oraz oświetleniowych. System rozbudowywany jest sukcesywnie od wielu lat w każdej z osiemnastu dzielnic miasta, a jego punkty kamerowe usytuowane są bardzo różnorako np. na lataniach ulicznych, słupach sygnalizacji świetlnej, skrajniach drogowych, … oraz obiektach wysokościowych.

Slajd2 Slajd4 metro monitoring monitoring HD Praga

 

Przy listopadowej aurze, skrajnie innej od wzorca złotej polskiej jesieni zrealizowano prestiżowy projekt konserwacji sześciu dookólnych punktów kamerowych usytuowanych w najbardziej niedostępnych punktach miasta. W tym m.in. na znanym mam dobrze z innych projektów wysokościowych Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (gdzie dane nam było już pracować na iglicy, przy zegarach czy rozwieszać ważący 500 kg baner o wymiarach 33 x 36 metra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy).

Slajd6 Slajd7 Slajd21 Slajd19

 

Konserwacja urządzeń wedle przyjętej procedury wewnętrznej CrossLine (dookreślającej zasady rozbierania korpusów kamer przy użyciu dedykowanych narzędzi na znacznej wysokości w technice dostępu linowego) polegała na:

–> odtłuszczeniu oraz wyczyszczeniu  szklanej obudowy punktu kamerowego;

–>  wyczyszczeniu obiektywu kamery;

–> zabezpieczeniu gumowych uszczelek zabezpieczających obrotowy pierścień obudowy – zapewniających hermetyczność obudowom i znajdującym się w ich wnętrzach wysokiej klasy kamerom przemysłowym o rozdzielczości HD;

–> przeglądzie oraz zabezpieczeniu mocowań;

logistyka crosline Slajd9

Dodatkowo sprawdzono okablowanie (zasilanie oraz przewód sygnałowy) urządzeń na odcinku od punktu kamerowego do rozdzielnicy.

zasilanie kamer HD Slajd23

 

Obudowy urządzeń optoelektronicznych po konserwacji przez okres jesieni oraz zimy opierać się będą wilgoci, zapyleniu, silnemu nasłonecznieniu, ptasim odchodom , intensywnym zmianom temperatur oraz, co zdziwiło nas najbardziej, także dzikim lokatorom.

prace alpinistyczne crossline

Slajd18 Slajd15 Slajd14 zycie w kamerze monitoringu stadion narodowy monitoring klosz kamery monitoringu Slajd12

W działaniach podczas tej elitarnej z puntu widzenia bezpieczeństwa mieszkańców operacji, udział wzięło trzech pracowników CrossLine. Działania prowadzone były pod kierownictwem Tomasza Lipskiego.

kamery monitoringu Slajd27 konserwacja monitoringu zosm kamery kamera przemysłowa Slajd20

 

SKLEP ze sprzętem do prac wysokościowych:

Sklep CrossLine ekwipunek crossline

Slajd35 crossline wysokościówka

 

Więcej o SZKOLENIACH ALPINISTYCZNYCH CrossLine:

crossline szkolenia

Zobacz również: FOTOrelację – operacja szklane domy

Foto: krzysztof jakucy, karolina zima.

13 Comments
 1. przed 11tym listopada było je zamalować czarną farbą a nie myć!

 2. a czy pająki mają zagwarantowany nowy dom na zimę?!#@?!#@???

  1. uwiecznione pająki a właściwie ich zmumifikowane korpusy i kończyny nie potrzebują już domu – ale dzięki za troskę, faktycznie ogrzewana obudowa kamery to niezły rarytas i ciężko by było zagwarantować im lokum zastępcze w takim standardzie i z takimi widokami z salonu 🙂

 3. a czy pająki mają zagwarantowany nowy dom na zimę?
  bo ekolodzy bywają w tych kwestiach bezlitośni

 4. HA, HA TRZEBA BYŁO ZROBIĆ TEATRZYK KUKIEŁKOWY CZY KONKURS CZYTANIA Z WARG ALBO STRIPTIZ DLA PODGLĄDACZY ZA KOMPUTERAMI

 5. lepiej uszyć dla tych kamerek kolorowe czapeczki, rękawiczki, sweterki na zimę a tak serio to musiała to być skomplikowana sprawa i kolejny fajny projekt

  pozdrawiam was chłopaki starażaki cieplutko
  Elina

 6. Dwa razy dziennie przejeżdżam rowerem pod kamerą przy wileniaku i nigdy jej nie zaważyłam uff od dziś zawsze staje na żółtym i startuje tylko na ciemno zielonym

  1. Projekt faktycznie ciekawy i nietuzinkowy.
   Co do firm i usług to jest w kraju kilka świetnych oraz niezawodnych „firm do robót”.
   Ostatnio odnoszę wrażenie, że rynek powoli się normalizuje a jakość zyskuje na wartości. Rynek od wielu lat jest trudny ale w segmencie prac szczególnie niebezpiecznych czy tych precyzyjnych jest już znacznie lepiej, logiczniej, uczciwiej, … niż jeszcze 5 lat temu.
   Dziękujemy za życzenia i równie serdecznie odzdrawiamy

 7. podoba mi się pasja z jaką piszecie o tym co robicie, do tej pory robotników wiszących i myjących okna postrzegałem przez pryzmat kolejek do urzędu pracy
  teraz mi głupio

  1. mi też zmieniła się optyka!
   zobacz sobie post o szklanych domach!

   pozdr a dla chłopków z CrossLine przesyłam całusy!

 8. Bardzo chętnie bym dołączył do waszego teamu – kamery znam od podszewki a taka praca marzy mi się od zawsze.
  zazdroszczę i zapraszam do współpracy na priv.

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *