Japonia

Cała wycieczka do Japonii zajęła mi i grupie przyjaciół 2 tygodnie. Niestety, na ten kraj jest to bardzo mało czasu, dlatego jako wprowadzenie zaproponuję Wam historię Japonii na wesoło, później przedstawię Wam po trochu najważniejsze punkty naszej wycieczki.

Jak już wiemy skąd się wzięła Japonią taką, jaką teraz znamy wróćmy do mojej wycieczki.

W Japonii przywitano nas jak gwiazdy filmowe! Zaraz po wylądowaniu w Tokio zaczepiła nas ekipa TV, która przeprowadza z nami krótki wywiad, wypytując nas po co tu przyjechaliśmy, skąd wiemy o Japonii, co nas tutaj przywiodło. Czytaj dalej Japonia

Ekstremalny Święty Mikołaj 2016

Jak ten czas leci…

ekstremalny św mikołaj

Dopiero co się widzieliśmy, a znów nadszedł ten wielki dzień!
Dziś, 6 grudnia 2016 o godzinie 16:00 ekipa Ekstremalnego Świętego Mikołaja po raz trzeci odwiedziła dzieciaki w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci. Po raz pierwszy… po zmroku, skąpanym w świetle świątecznych iluminacji.

Czytaj dalej Ekstremalny Święty Mikołaj 2016

FOTOrelacja: Pierwsza pomoc w aktywnościach TCT

dsc_0652

Z końcem roku, popełniliśmy warsztaty TCT w obszarze pierwszej pomocy z uwzględnieniem aktywności górskich. Zajęcia składały się z części wykładowej, która odbyła się w Dąbrowie Górniczej w siedzibie naszego Speleoklubu (Speleoklubu Dąbrowa Górnicza), oraz części praktycznej na jurajskiej górze Zborów i Kołoczek.

Czytaj dalej FOTOrelacja: Pierwsza pomoc w aktywnościach TCT

FOTOrelacja: Maszyna antygrawitacyjna CrossLine – Event Pole Mokotowskie

2

Na pewno zastanawialiście się kiedyś jak gwiazdy kina akcji przeskakują przez pędzące pojazdy, walczą w koronach drzew, uchylają się świszczącym kulom, czy skaczą pomiędzy budynkami.

A może nie doświadczyliście jeszcze uczucia nieważkości znanego kosmonautom programu Apollo i chcielibyście zadrwić sobie z ziemskiej grawitacji?

Czytaj dalej FOTOrelacja: Maszyna antygrawitacyjna CrossLine – Event Pole Mokotowskie

FOTOrelacja – Operacja monitoring wizyjny II

Bez tytułu

Na bezpieczeństwo publiczne podczas tegorocznego Szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży należy patrzeć systemowo i to na kilku zazębiających się płaszczyznach. Jedną z nich, w grupie przeciwdziałanie/ monitoring zagrożeń, jest sprawny (oraz nieco poszerzony o obszar zdefiniowanych ryzyk/ zagrożeń) system monitoringu wizyjnego.

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda instalacja, konserwacja i serwis najwyżej położonych oczu miasta?

Czytaj dalej FOTOrelacja – Operacja monitoring wizyjny II

Islandia – 5 dni w krainie bazaltu i popiołów

To nie jest nasza pierwsza wizyta w tym kraju.

1

Parę miesięcy temu, w październiku uparłam się, żeby kupić bilety i zamiast smażyć się na plaży, w 40°-wym słońcu, polecieć na „urlop” tam, gdzie wieje, jest zimno, a jesienny dzień trwa od 8-15.30 a potem można polować na zorze.
Miałam racje! Krajobraz jest obłędny! Księżycowy krater porośnięty mchem, lodowce, wulkany, śnieg i słońce, wodospady, gejzery, konie, owce, renifery i błękitna laguna. 4 dni
i nie wiadomo z zobaczenia czego mniejszy żal rezygnować. Stąd pomysł na ten lot.

Islandia LSD vol.2.

Czytaj dalej Islandia – 5 dni w krainie bazaltu i popiołów

FOTOrelacja: Dzień Dziecka 2016

1

Kolejny rok z rzędu Crossline kompleksowo przygotowała, zorganizowała i zapewniła obsługę, logistykę oraz zabezpieczenie medyczne podczas kultowej imprezy w kalendarzu  Mazowsza, jaką jest DZIEŃ DZIECKA w WYSZKOWIE.

W tym roku znów dopisało wszystko!

Były uśmiechy na twarzach dzieci, rozlicznym atrakcjom nie było końca, a pokazy odbywały się na scenie, na placu oraz nad głowami uczestników – wspaniała rodzinna atmosfera no i oczywiście cudowna pogoda!

Zapraszamy do naszej FOTOrelacji prosto z serca Wyszkowa:

Czytaj dalej FOTOrelacja: Dzień Dziecka 2016