DRON – SKUTECZNE WEZWANIE POMOCY?

Z początkiem lata moi przyjaciele i koledzy zorganizowali szybki wyjazd i zabrali mnie na kilka dni na kaniony do słonecznej Italii – oddech dla nadszarpniętego ducha, witamina D, coś dla ciała, doborowe towarzystwo – czego można pragnąć więcej ?!

Tak, jestem szczęściarzem …

podczas tego wyjazdu zrodził się pomysł, którym chciałbym Was zaszczepić …

Czytaj dalej DRON – SKUTECZNE WEZWANIE POMOCY?

Skandynawia czyli krótki wpis o poszukiwaniu zorzy polarnej

Za oknem ciepło, więc to dobry czas na powspominanie wycieczki na daleką północ. Ponieważ każdy lub prawie każdy wie, że Skandynawia jest piękna, malownicza i dzika, to ja opowiem o tym jak najskuteczniej zaobserwować w tym zakątku świata zorzę polarną, no i o tym, jakich nie popełnić błędów. Celem wyjazdu była obserwacja zorzy polarnej w pięknych okolicach archipelagu Lofoten (Norwegia).

Czytaj dalej Skandynawia czyli krótki wpis o poszukiwaniu zorzy polarnej

Japonia

Cała wycieczka do Japonii zajęła mi i grupie przyjaciół 2 tygodnie. Niestety, na ten kraj jest to bardzo mało czasu, dlatego jako wprowadzenie zaproponuję Wam historię Japonii na wesoło, później przedstawię Wam po trochu najważniejsze punkty naszej wycieczki.

Jak już wiemy skąd się wzięła Japonią taką, jaką teraz znamy wróćmy do mojej wycieczki.

W Japonii przywitano nas jak gwiazdy filmowe! Zaraz po wylądowaniu w Tokio zaczepiła nas ekipa TV, która przeprowadza z nami krótki wywiad, wypytując nas po co tu przyjechaliśmy, skąd wiemy o Japonii, co nas tutaj przywiodło. Czytaj dalej Japonia

Ekstremalny Święty Mikołaj 2016

Jak ten czas leci…

ekstremalny św mikołaj

Dopiero co się widzieliśmy, a znów nadszedł ten wielki dzień!
Dziś, 6 grudnia 2016 o godzinie 16:00 ekipa Ekstremalnego Świętego Mikołaja po raz trzeci odwiedziła dzieciaki w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci. Po raz pierwszy… po zmroku, skąpanym w świetle świątecznych iluminacji.

Czytaj dalej Ekstremalny Święty Mikołaj 2016

FOTOrelacja: Pierwsza pomoc w aktywnościach TCT

dsc_0652

Z końcem roku, popełniliśmy warsztaty TCT w obszarze pierwszej pomocy z uwzględnieniem aktywności górskich. Zajęcia składały się z części wykładowej, która odbyła się w Dąbrowie Górniczej w siedzibie naszego Speleoklubu (Speleoklubu Dąbrowa Górnicza), oraz części praktycznej na jurajskiej górze Zborów i Kołoczek.

Czytaj dalej FOTOrelacja: Pierwsza pomoc w aktywnościach TCT

FOTOrelacja: Maszyna antygrawitacyjna CrossLine – Event Pole Mokotowskie

2

Na pewno zastanawialiście się kiedyś jak gwiazdy kina akcji przeskakują przez pędzące pojazdy, walczą w koronach drzew, uchylają się świszczącym kulom, czy skaczą pomiędzy budynkami.

A może nie doświadczyliście jeszcze uczucia nieważkości znanego kosmonautom programu Apollo i chcielibyście zadrwić sobie z ziemskiej grawitacji?

Czytaj dalej FOTOrelacja: Maszyna antygrawitacyjna CrossLine – Event Pole Mokotowskie